top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

PODSUMOWANIE RUNDY: MISTRZOWIE JESIENI


Rozpoczynamy cykl podsumowań rundy jesiennej w rozgrywkach seniorskich oraz juniorskich. Na początek nasi seniorzy, którzy w 17 kolejkach IV ligi zaprezentowali się najlepiej ze wszystkich klubów tych rozgrywek.

 

Lider z Piaseczna w ciągu całej rundy uzbierał na swoim koncie 46 punktów, czyli o 6 więcej niż plasujący się niżej Oskar Przysucha oraz Victoria Sulejówek. Liczba punktów na mecz wyniosła 2,71. W 17 spotkaniach MKS zwyciężył aż 15 razy, pokonując kolejno: Żyrardowiankę Żyrardów (7:0 u siebie), Mazura Karczew (5:0 na wyjeździe), Płomień Dębe Wielkie (6:0 u siebie), Energię Kozienice (4:1 u siebie), Pogoń II Siedlce (5:3 na wyjeździe), Zamłynie Radom (4:0 u siebie), Victorię Sulejówek (2:0 na wyjeździe), Milan Milanówek (4:1 u siebie), Naprzód Skórzec (3:0 na wyjeździe), Tygrysa Huta Mińska (5:0 u siebie), Wilgę Garwolin (5:1 u siebie), KS Raszyn (4:1 na wyjeździe), Podlasie Sokołów Podlaski (2:0 na wyjeździe), Oskara Przysucha (3:0 u siebie) oraz w ostatniej kolejce Mszczonowiankę Mszczonów (3:0 na wyjeździe). „Biało-Niebiescy” musieli podzielić się punktami w domowym starciu z Orłem Baniocha, kiedy to w ostatniej akcji meczu goście wyrównali stan gry na 1:1. Jedynym przegranym spotkaniem był pechowy wyjazd do Mińska Mazowieckiego w 4 kolejce, gdzie miejscowa Mazovia wygrała z nami 2:1. Co ciekawe, w każdym z tych 17 starć to Piaseczno jako pierwsze wychodziło na prowadzenie. Punkty traciliśmy zaś wtedy, gdy udało nam się strzelić tylko 1 bramkę.


Warto zauważyć, że MKS Piaseczno to jedyna drużyna ligi, która ani razu nie przegrała na własnym stadionie – w Piasecznie nikt nas nie pokonał od 17 października 2020 roku.

Najlepsza ofensywa i defensywa


Nasi zawodnicy strzelili w tej rundzie najwięcej bramek spośród wszystkich zespołów IV ligi – 64 (drugi najskuteczniejszy zespół uzbierał 46 – ex aequo Victoria Sulejówek i Wilga Garwolin). Jednocześnie straciliśmy także najmniej goli – zaledwie 10 (drugie miejsce to 19 straconych bramek – Victoria Sulejówek). Większość zdobytych dla MKS-u bramek padła na stadionie w Piasecznie (61 procent), a straconych na wyjeździe (60 procent). Podopieczni trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego najczęściej trafiali do siatki rywali w ostatnim kwadransie meczu (19 razy). Gole często padały po strzałach głową – 16 ze wszystkich 64.


Najdłużej na boisku Stefaniak, najskuteczniejszy Wiejak


W minionej rundzie na boisku pojawiło się 22 zawodników. 6 z nich wystąpiło we wszystkich 17 meczach (Stefaniak, Barwiński, Ziemnicki, Hernik, Macioszek, Orłowski), zaś 6 opuściło tylko 1 mecz (Janowski, Krupnik, Ayodeji, Matulka, Wiejak, Wysocki). Najwięcej czasu na murawie spędzili: Jakub Stefaniak (1477 minut), Michał Janowski (1440 minut) i Kamil Ziemnicki (1403 minuty). Średnia wieku pierwszej jedenastki to 25 lat.


Najwięcej bramek jesienią zdobył Szymon Wiejak, aktualnie najlepszy strzelec IV ligi. Nasz napastnik 20 razy pokonywał golkiperów rywali. Po 9 bramek strzelili: Konrad Rudnicki i Bartosz Orłowski. Pozostali strzelcy to: Kamil Matulka (8 trafień), Michał Suchanek (6 goli) oraz Bartłomiej Faliszewski, Mateusz Wysocki i Łukasz Krupnik (wszyscy z 3 bramkami na koncie). Po 1 golu zanotowali: Tymoteusz Barwiński, Kamil Hernik i Rafał Macioszek.


Jeśli mowa o asystach, tutaj także najlepszy okazał się Wiejak – autor 8. Po 6 kluczowych podań mieli: Rudnicki, Matulka, Suchanek, Barwiński i Ziemnicki. Kolegom z drużyny dogrywali także: Macioszek (4 asysty), Krupnik (3 asysty), Faliszewski i Orłowski (obaj po 2 asysty) oraz Wysocki, Hernik, Ahmed i Szałek (wszyscy po 1 asyście).


Nasi zawodnicy tylko 2 razy zostali ukarani czerwonymi kartkami – przydarzyło się to Michałowi Janowskiemu oraz Adamowi Jaszczakowi, którzy w groźnych sytuacjach musieli ratować zespół faulem. Najwięcej żółtych kartek sędziowie pokazali z kolei Szymonowi Wiejakowi – 7. Poza nim za 4 „żółtka” pauzował również Kamil Matulka.


Początek rundy rewanżowej przypada na weekend 12-13 marca. Liczymy na to, że będzie ona równie udana jak poprzednia!

326 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page