POKAZ SIŁY OFENSYWNEJ

W starciu z Zamłyniem Radom nasi zawodnicy ponownie zdobyli wiele bramek i odnieśli pewne zwycięstwo.

W minioną sobotę 11 września na Stadionie Miejskim GOSiR w Piasecznie zameldowali się zawodnicy Zamłynia Radom. W starciu z rywalem MKS Piaseczno kolejny raz pokazał znakomitą formę.

Piaseczno od samego początku dominowało na boisku, raz po raz wyprowadzając groźne ataki. Już po kwadransie gry nasi piłkarze cieszyli się z gola Kamila Matulki, który idealnie wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Krupnika z rzutu rożnego. Zamłynie mogło odpowiedzieć kilka minut później, ale przy kornerze dla gości świetnie spisał się nasz bramkarz Jakub Stefaniak. Po tej jednej z niewielu groźnych akcji radomian Jakub Rudnicki wypuścił podaniem Kamila Matulkę, który celnym strzałem podwyższył wynik na 2:0. Niedługo później do siatki Zamłynia powędrowało uderzenie głową Bartosza Orłowskiego. W końcówce pierwszej połowy mieliśmy jeszcze kilka dobrych sytuacji MKS-u, w tym poprzeczkę po strzale z dystansu Kamila Hernika.

Druga część meczu mogła się rozpocząć od kolejnej bramki, jednakże zabrakło celności – w przeciągu 3 minut dwie doskonałe okazje do podwyższenia rezultatu miał Orłowski. W 66 minucie po rzucie wolnym zawodnicy Zamłynia zdobyli bramkę na 1:3, ale sędzia odgwizdał przewinienie i nie został on uznany. Gdy zostało 10 minut do ostatniego gwizdka sędziego, blisko bramki na 4:0 był Ahmed Toriola Ayodeji, ale przeciwnikom udało się wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Dotychczasową statystykę sezonu (średnio minimum 4 bramki na mecz) utrzymał zaś Mateusz Wysocki, który wyszedł sam na sam i nie dał żadnych szans golkiperowi Zamłynia.

MKS Piaseczno pokonał na własnym boisku KS Zamłynie Radom 4:0. Po 7 kolejkach zespół zajmuje drugą pozycję w tabeli i plasuje się tuż za mającą o 3 oczka więcej Victorią Sulejówek. To właśnie z obecnym liderem zmierzą się podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego 18 września – początek spotkania w Sulejówku o godzinie 17:00.