top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

REMIS NA INAUGURACJĘ

Zaktualizowano: 15 mar 2022


W 18. kolejce IV ligi nasi zawodnicy zremisowali 3:3 na wyjeździe z ekipą Żyrardowianki Żyrardów. Gospodarze wyrównali w ostatniej minucie meczu.

 

W sobotę seniorzy MKS Piaseczno rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej IV ligi. Na początek piłkarze trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego zmierzyli się w Żyrardowie z miejscową Żyrardowianką. Mecz dostarczył kibicom ogromnej ilości emocji.


W okolicy kwadransa meczu Piaseczno kilka razy zagroziło bramce gospodarzy, ale to oni jako pierwsi objęli prowadzenie – w 24 minucie Kacpra Skrzypka pokonał celnym strzałem z dystansu Maciej Nalej. Przy tym uderzeniu nasz golkiper nie miał najmniejszych szans. Później MKS miał kilka niezłych sytuacji, w tym te, do których doszedł nasz najlepszy strzelec Szymon Wiejak, aczkolwiek nie udało się ich wykorzystać. Zdecydowana reakcja piasecznian nastąpiła kilka minut przed końcem pierwszej części gry, kiedy to najpierw Michał Suchanek pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Łukaszu Krupniku, a chwilę potem ponownie wpisał się na listę strzelców (asysta Kamila Matulki).


Druga połowa meczu rozpoczęła się od groźnego strzału Szymona Wiejaka, z którym jednak poradził sobie bramkarz gości. Nasi zawodnicy dalej atakowali, aczkolwiek w 73 minucie Żyrardowianka doprowadziła do remisu 2:2. W sytuacji sam na sam swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Maciej Nalej. Kibice Żyrardowianki nie cieszyli się zbyt długo z remisowego rezultatu, ponieważ zaledwie 2 minuty później po dograniu Łukasza Krupnika z rzutu wolnego i małym zamieszaniu w polu karnym gola na 3:2 dla Piaseczna strzelił Kamil Matulka. W ostatnich minutach gry mieliśmy ciąg dalszy „rollercoastera” – w pewnym momencie w naszym polu karnym znalazł się Filip Kieraga, który trafił na 3:3, sprawiając tym samym, że oba zespoły podzieliły się punktami.


Już w najbliższą sobotę 19 marca o godzinie 11:00 zapraszamy na Stadion Miejski w Piasecznie. Naszym ligowym rywalem będzie jedenastka Mazura Karczew.


12 marca 2022 – IV liga – 18. kolejka


Żyrardowianka Żyrardów – MKS Piaseczno 3:3 (1:2)


Bramki: Nalej 23’, 74’, Kieraga 93’ – Suchanek 44’ (asysta Krupnik), 45’ (asysta Matulka), 76’ Matulka (asysta: Krupnik)


Skład: Skrzypek – Krupnik, Jaszczak, Janowski, Ziemnicki – Matulka, Hernik (58’ Rafał Macioszek), Ahmed (46’ Adrian Dobies), Suchanek (91’ Gracjan Konopski) – Wiejak, Wysocki (46’ Bartłomiej Faliszewski)


255 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page