top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

SZKODA NIEWYKORZYSTANYCH SYTUACJI


To pierwsza domowa porażka seniorów MKS Piaseczno od 17 października 2020 roku.

 

W sobotę 10 września MKS Piaseczno rozegrał mecz 7. kolejki IV ligi, w którym jego rywalem była Wisła II Płock. W spotkaniu, w którym nie brakowało dogodnych sytuacji do strzelenia gola, z wyniku mogli cieszyć się piłkarze gości.


Już w 8. minucie na tablicy świetlnej wyników było 1:0 dla MKS-u – Kamil Matulka otrzymał podanie od Kajetana Staniszewskiego i znakomitym strzałem z ostrego kąta dał prowadzenie naszemu zespołowi. Wisła szybko odrobiła straty, a autorem bramki na 1:1 był Adrian Szczutowski. Kilka minut później napastnik, który w zeszłym sezonie zaliczył 10 występów w PKO BP Ekstraklasie w koszulce PGE FKS Stali Mielec, podwyższył rezultat dla gości. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy meczu po rzucie wolnym dla Piaseczna w polu karnym rywali doszło do zamieszania, piłka trafiła do Łukasza Krupnika, a ten idealnie złożył się do strzału i zdobył dla MKS-u bramkę do szatni.


Na początku drugiej połowy piłkarze w białych koszulkach ostro zaatakowali przyjezdnych, a swoimi uderzeniami próbowali zaskoczyć golkipera Wisły między innymi: Ahmed, Kajetan Staniszewski i Gracjan Konopski. Niestety żaden z ich strzałów nie znalazł drogi do siatki przeciwnika. Za to w 55. minucie gola Kacpra Kondrackiego świętowali zawodnicy z Płocka. Kwadrans po tej sytuacji Piaseczno miało świetną okazję do wyrównania, kiedy sam na sam wychodził Sebastian Folwarski. Moment później niezwykle blisko trafienia był Rafał Macioszek, ale przy jego uderzeniu doskonałą paradą popisał się Oskar Klon. Nie minęły 2 minuty, a bramkarz Wisły kolejny raz uratował swój zespół przed stratą bramki, przerzucając futbolówkę ponad poprzeczką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 76. minucie, gdy Szczutowski dobił piłkę do siatki Wladyslava Palamara. W końcówce rozmiary porażki mógł zmniejszyć Kacper Prusiński, jednakże zabrakło nieco precyzji. Ostatecznie starcie zakończyło się zwycięstwem gości 4:2. Była to pierwsza domowa porażka MKS-u od 17 października 2020 roku (przegrana ze Zniczem II Pruszków 0:2).


W sobotę 17 września podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego zmierzą się na wyjeździe z Narwią Ostrołęka. Początek meczu o godzinie 16:00.


10 września 2022 – IV liga – 7. Kolejka


MKS Piaseczno – Wisła II Płock 2:4 (2:2)


Bramki: Matulka 8’, Krupnik 43’


Czerwona kartka: Ahmed 90+4’


Skład: Palamar – Krupnik, Janowski (79’ Prusiński), Jaszczak, Ziemnicki – Staniszewski (70’ Wierucki), Ahmed, Macioszek (79’ Wojtkielewicz), Konopski (70’ Staluszka) – Nalej (58’ Folwarski), Matulka (41’ Ćwikowski)

118 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page