top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

TRIUMF W 10


Gra w osłabieniu nie przeszkodziła zawodnikom MKS Piaseczno w odniesieniu przekonywującego zwycięstwa. Drużyna pokazała ogromny charakter.

 

W czwartek seniorzy MKS Piaseczno zmierzyli się na Stadionie Miejskim w Piasecznie z ekipą rezerw Pogoni Siedlce. Nasz zespół od samego początku dominował na boisku i zdobył zasłużone 3 punkty.


Już w 6 minucie spotkania w polu karnym Pogoni zrobiło się gorąco, kiedy to piłkę znakomicie zagrał Kamil Ziemnicki, ale ani Konrad Rudnicki, ani Szymon Wiejak nie byli w stanie przeciąć dośrodkowania. Obaj nasi napastnicy niedługo później mieli kolejne bardzo dobre sytuacje, zwłaszcza tę z 20 minuty, gdy po podaniu Wiejaka celnie uderzył Rudnicki, a golkiper gości na raty uchronił swój zespół przed stratą bramki. Kilka minut później Ernest Zbieć musiał już jednak wyciągać futbolówkę z siatki – po zagraniu Kamila Matulki niefortunnie interweniował Wiktor Koczkodaj, wbijając piłkę do własnej bramki i Piaseczno wyszło na prowadzenie. Siedlce odpowiedziały strzałem Sebastiana Szczepaniaka, ale przy tej akcji bardzo dobrze spisał się strzegący bramki Piaseczna Władysław Palamar. W 33 minucie miała miejsce sytuacja, która mogła wpłynąć na przebieg całego spotkania – po sfaulowaniu wychodzącego z kontratakiem Marcela Grochowskiego czerwoną kartkę obejrzał nasz kapitan Michał Janowski. Decyzja sędziego wzbudziła duże kontrowersje na trybunach. Mimo gry w osłabieniu obraz meczu nie uległ zmianie.


Druga połowa rozpoczęła się od bardzo groźnej akcji MKS-u – najpierw Kamil Hernik trafił w bramkarza, po chwili piłka powędrowała do Konrada Rudnickiego, którego strzał odbił się od stojącego przy linii bramkowej obrońcy siedlczan. Zaraz potem Michał Suchanek nawinął jednego z obrońców Pogoni i celnym podaniem obsłużył Szymona Wiejaka, któremu do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Goście mieli także niemałe problemy przy wykonywanych przez piasecznian rzutach rożnych. W 57 minucie dośrodkowanie Kamila Ziemnickiego zakończył główką Suchanek i była to kolejna szansa na podwyższenie prowadzenia. W pozostałej części meczu również przeważali podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla lidera IV ligi.


Znakomita wygrana na święta. W następny weekend, 23 kwietnia o godzinie 11.00 w Radomiu, MKS zagra z miejscowym Zamłyniem.


14 kwietnia 2022 – IV liga – 23. kolejka


MKS Piaseczno – Pogoń II Siedlce 1:0 (1:0)


Bramka: 22’ Koczkodaj (gol samobójczy)


Skład: Palamar – Barwiński, Jaszczak, Janowski, Ziemnicki – Matulka (90+4’ Wysocki), Dobies, Hernik (62’ Macioszek), Suchanek – Wiejak (89’ Ahmed), Rudnicki (79’ Konopski)

285 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

تعليقات


bottom of page