top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

WYGRANA Z PILICĄ


Po dwóch porażkach z III-ligowymi KS Ursus (3:5) i Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (2:3) w trzecim meczu kontrolnym pokonujemy 11 zespół III ligi – Pilicę Białobrzegi 4:2 (1:0).

 

Mecz stał na dobrym poziomie, tempo gry było wysokie, mieliśmy dużo walki i pojedynków na pograniczu faulu. Sędzia zawodów pokazał piłkarzom obydwu zespołów kilka żółtych kartek.


Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 1:0 naszego zespołu. W 25 minucie po precyzyjnym podaniu Kamila Hernika sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał skuteczny w ostatnich sparingach Mateusz Wysocki.


Na drugie 45 minut nasz zespół wyszedł po dokonaniu 9 zmian. W 51 minucie po podaniu prostopadłym Bartłomieja Faliszewskiego w sytuacji 2x1 z bramkarzem Pilicy wyszli Bartosz Orłowski i Kacper Prusiński. Bartek podał do Kacpra, któremu pozostało tylko dopełnić formalności, trafiając z 10 metrów do pustej bramki.


Po godzinie gry gola kontaktowego zdobył pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Igor Korczakowski (były zawodnik MKS-u). W 66 minucie po podaniu prostopadłym Orłowskiego swojego drugiego gola w tym meczu strzela rozgrywający bardzo dobre spotkanie Prusiński, podwyższając wynik na 3:1. Po pięciu minutach jest już 4:1 – po kolejnej już, trzeciej asyście „Orłosia” do bramki gospodarzy trafia Łukasz Krupnik. W 75 minucie rozmiary porażki zmniejsza jeszcze Bartosz Zawadzki, który perfekcyjnie wykorzystuje rzut wolny z 18 metrów.


Kolejny mecz kontrolny rozegramy także z III-ligowcem. W sobotę 19 lutego o godzinie 11:00 na boisku sztucznym w Piasecznie podejmiemy 7 zespół tabeli – Błoniankę Błonie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na mecz.


MKS Pilica Białobrzegi – MKS Piaseczno 2:4 (0:1)

Bramki: Korczakowski 60’ (rzut wolny), Zawadzki 75’ (rzut wolny) – Wysocki 25’, Prusiński 51’, 66’, Krupnik 71’


Skład MKS Piaseczno:


I połowa: zawodnik testowany – Barwiński, Janowski, zawodnik testowany, Ziemnicki – Ayodeji, Hernik, Wiejak – Matulka, Wysocki, Suchanek


II połowa: Baran – Krupnik, Jaszczak, testowany (67’ Żuchowski), Dobies – Szałek, Faliszewski, Orłowski – zawodnik testowany, Prusiński, Matulka (67’ Suchanek)


Wypowiedź Trenera Arkadiusza Modrzejewskiego:


W każdym kolejnym sparingu gramy coraz lepiej. W pierwszym meczu z KS Ursus zagraliśmy słabo, zdecydowanie poniżej naszych możliwości. W kolejnym spotkaniu zawodnicy zareagowali pozytywnie i mecz ze Świtem był dobry w naszym wykonaniu. Szczególnie I połowa, po której prowadziliśmy 2:1, a powinniśmy prowadzić wyżej. Jednak druga część była daleka od ideału. Usprawiedliwia to fakt, że w Nowym Dworze w drugich 45 minutach grało wielu zawodników testowanych i debiutujących na poziomie III-IV ligowej piłki. W Białobrzegach zrobiliśmy kolejny krok do przodu. Zagraliśmy dwie dobre połowy. Wynika to też z faktu, że w naszym zespole powoli okres testowania już się kończy oraz że nasi gracze wchodzą na coraz wyższy poziom przygotowania motorycznego i taktycznego. Na duży plus zaangażowanie całego zespołu. Cieszą dwa gole zdobyte przez naszego wychowanka Kacpra Prusińskiego, kolejna bramka otwierająca wynik na 1:0 Mateusza Wysockiego i trzy asysty Bartosza Orłowskiego, którego ustawiliśmy dzisiaj na innej pozycji i przydzieliliśmy mu inne zadania. Najważniejsze w grach kontrolnych jest wprowadzanie nowych wariantów taktycznych i ich realizacja, wprowadzanie młodych zawodników do zespołu, brak kontuzji. Czekamy na powrót do zdrowia Konrada Rudnickiego i Rafała Macioszka. Wszyscy pozostali zawodnicy solidnie i regularnie trenują. Jestem bardzo zadowolony na półmetku przygotowań z wykonanej pracy. Przez ostatnie dwa tygodnie trenowaliśmy 6 razy w tygodniu (we wtorki i czwartki dwufazowo). Optymalna forma ma przyjść 12 marca, kiedy to zainaugurujemy rozgrywki rundy wiosennej.

546 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page