top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

Z PERSPEKTYWY CZASU: BARAŻE Z MŁAWIANKĄ


Po 9 miesiącach wracamy do starcia z Mławianką Mława. Jak radzą sobie ówcześni liderzy ekip, które rywalizowały o awans do III ligi?

 

Historia i postawa Mławianki Mława w obecnym sezonie pokazała, z jak silnym zespołem mierzyliśmy się w barażach. Zespół naszych czerwcowych rywali po awansie zajmuje aktualnie 1. miejsce w tabeli III ligi, zdobywając 43 punkty w 22 spotkaniach. Mławianka znajduje się między innymi przed Pogonią Grodzisk Mazowiecki, Legionovią Legionowo czy rezerwami ŁKS-u Łódź. O sile ofensywnej zespołu decyduje duet, który grał główne skrzypce w barażach.


Po 22. kolejkach na czele klasyfikacji strzelców III ligi jest Mateusz Stryjewski (15 goli). Tuż za podium są: Joao Odilon (12 goli) i Michał Stryjewski (12 goli). 9 bramek zdobył Maciej Rogalski. Ekipa z Mławy to najlepszy zespół w Polsce pod względem liczby strzelonych goli – 60. Mowa tu o zespołach ze szczebla centralnego (od Ekstraklasy do III ligi). Ponadto bardzo ważną rolę w Mławiance odgrywają: Piotr Piotrowski, Maciej Komorowski i Patryk Kostyk, z którymi także mierzyliśmy się w meczach o wejście do wyższej klasy rozgrywkowej.


Spoglądając na czołówkę strzelców III ligi, na 3. stopniu podium można znaleźć naszego najlepszego snajpera z ubiegłego sezonu – Szymona Wiejaka, który w tej edycji rozgrywek zaliczył w barwach 3. drużyny tabeli Legionovii Legionowo 13 trafień. Zawodnikiem klubu z Legionowa jest także autor 19 goli dla naszego zespołu w rozgrywkach 2021/2022 Michał Suchanek, który niestety jesienią zmagał się z poważną kontuzją. 5 bramek w tej kampanii zdobył z kolei były piłkarz naszego klubu Konrad Rudnicki z Pilicy Białobrzegi.

613 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page