top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

ZWYCIĘSTWO W OSŁABIONYM SKŁADZIE

Mimo wielu kontuzji oraz pauz związanych z kartkami seniorzy MKS Piaseczno pewnie pokonali Zamłynie Radom.

W sobotę 23 kwietnia na Stadionie MOSiR w Radomiu MKS Piaseczno zmierzył się w ligowym starciu z miejscowym Zamłyniem. Nasz zespół musiał sobie poradzić bez 7 (!) zawodników – Szymona Wiejaka, Kamila Matulki, Bartłomieja Faliszewskiego, Łukasza Krupnika, Adama Jaszczaka, Kamila Ziemnickiego i Konrada Rudnickiego. Dobrą wiadomością był występ kapitana Michała Janowskiego – Wydział Dyscypliny MZPN podjął decyzję o anulowaniu czerwonej kartki (zamiana na kartkę żółtą) otrzymanej przez zawodnika w ostatnim meczu z Pogonią II Siedlce. Braki kadrowe nie wpłynęły jednak na rezultat spotkania, a nasi zawodnicy sięgnęli po zwycięstwo.

MKS od samego początku przeważał na boisku. W 18 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska bramkę głową zdobył Kamil Hernik. Następnie pod koniec pierwszej połowy prostopadłe podanie otrzymał Michał Suchanek, który wpadł w pole karne Zamłynia i płaskim strzałem w lewy róg bramki pokonał golkipera gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Wygrana mimo aż takiej liczby nieobecnych graczy świadczy o bardzo silnej i wyrównanej kadrze, jaką dysponujemy. Mało zespołów IV-ligowych poradziłoby sobie, będąc w tak trudnej sytuacji.

Adam Jaszczak, Kamil Ziemnicki oraz Konrad Rudnicki w meczu z Zamłyniem pauzowali z powodu 4 żółtych kartek, w związku z czym będą dostępni na środowy mecz z Mazovią Mińsk Mazowiecki (27.04.2022 godzina 17:30, Stadion Miejski w Piasecznie), na który już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy.