top of page
  • Zdjęcie autoraAdministrator

AWANS DO BARAŻY


W sobotnim spotkaniu MKS Piaseczno wywalczył awans do baraży o III ligę. Gratulacje dla naszych zawodników!

 

28 maja na Stadionie Miejskim w Piasecznie nasi piłkarze podejmowali KS Raszyn. Dzięki zwycięstwu w tym meczu MKS zdobył swój 81 punkt w tym sezonie, co dało nam awans do baraży na 4 kolejki przed końcem rozgrywek.


Rywale od początku spotkania starali się zagrozić naszej bramce. W 19 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola dla przeciwników strzelił Kacper Kępka. Radość zawodników Raszyna nie trwała jednak długo. 15 minut później akcję z lewej strony boiska wyprowadził Szymon Wiejak, piłka znalazła się pod nogami Bartłomieja Faliszewskiego, który celnym uderzeniem w róg bramki dał wyrównanie. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy po skrzydle popędził z piłką Kamil Matulka, wyłożył ją niepilnowanemu Michałowi Suchankowi, a ten mógł już świętować 100 bramkę MKS-u w tym sezonie.


W drugiej odsłonie gry MKS podwyższył swoje prowadzenie. W 70 minucie po faulu w polu karnym na Kamilu Matulce "jedenastkę" perfekcyjnie wykonał Michał Suchanek. Parę minut potem Szymon Wiejak doskonale zagrał do Konrada Rudnickiego, któremu pozostało tylko załadować z bliska futbolówkę do siatki Raszyna. Pod koniec meczu na listę strzelców wpisał się również i najlepszy snajper ligi – piętką asystował Matulka, a Wiejak bez najmniejszych trudności dołożył trafienie na 5:1.


Już w najbliższą środę derby powiatu, czyli starcie z Orłem Baniocha. Zapraszamy na stadion w Baniosze – 1 czerwca o godzinie 18:30.


28 maja 2022 – IV liga – 30. Kolejka


MKS Piaseczno – KS Raszyn 5:1 (2:1)


Bramki: 34’ Faliszewski, 43’, 70’ Suchanek, 76’ Rudnicki, 84’ Wiejak


Skład: Palamar – Barwiński (82’ Konopski), Jaszczak, Janowski, Ziemnicki – Matulka (82’ Krupnik), Macioszek (65’ Ahmed), Faliszewski (70’ Hernik), Suchanek – Wiejak (85’ Wysocki), Rudnicki


141 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page